Skvělé vystoupení našich florbalistů v okresním finále

Listopad a prosinec jsou již tradičně měsíce, ve kterých probíhají každoročně florbalové boje chlapců i dívek z 2. stupně ZŠ.

Hraje se ve čtyřech kategoriích – mladší a starší dívky a stejně tak u chlapců. Letos byl překonán rekord v podobě přihlášených škol, když se do kategorie starších žáků nahlásilo úctyhodných 17 škol! To samozřejmě přináší velké nároky na organizaci, kterou má kompletně na starost Láďa Trčka. Velké poděkování patří kromě vedení ZŠ Kamenická také ZŠ Dr. Tyrše a ZŠ Markvartice, které tradičně poskytují své tělocvičny k odehrání florbalových turnajů. Vzhledem k velkému počtu přihlášených škol se v obou chlapeckých kategoriích konají nejprve okrsková kola a jen ty nejlepší školy projdou až do okresního finále.

Naši mladší chlapci (celkem 13 přihlášených škol) odehráli své okrskové kolo ve středu 23. 11. za účasti sedmi škol. Ve skupině zdolali 3:0 Březiny a 4:0 Želenice. Postup do okresního finále si pak zajistili výhrou 6:0 s Máchovkou a spolu s domácím Vrchličákem si pak mohli střihnout tréninkový zápas (2:3). Ze skupiny „Sever“ pak postoupilo Gymnázium z Varnsdorfu a České Kamenice.

Starší chlapci (17 přihlášených škol – 3 okrsková kola) začali své boje 6. 12. v Markvarticích za účasti šesti škol. Po jasných výhrách nad všemi soupeři z Varnsdorfu (2x 6:0), Rumburku (6:0), Jiříkova (5:1) a Šenova (3:0) si jako vítěz skupiny „Sever“ zajistili postup do okresního finále. Spolu s nimi postoupili kluci ze skupiny „Střed“ Březovka a ze skupiny „Jih“ ZŠ Dr. Tyrše.

Chlapecké okresní finále se odehrálo v pátek 16. 12. v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše za účasti škol, které si zajistily postup z okrskových kol. V kategorii mladších žáků to byly 4 školy a v kategorii starších žáků pouze vítězové tří okrskových kol. Hrálo se systémem každý s každým, mladší chlapci 2x 10 minut, starší 2x 15 minut.

Naši mladší žáci začali vítězstvím nad Gymnáziem Varnsdorf 4:2, poté prohráli s domácím Vrchličákem 0:3 a v přímém souboji o druhé místo zdolali 3:0 Gymnázium Č. Kamenice. V konkurenci 13 škol tak obsadili krásné druhé místo.

Starší chlapci odstartovali soubojem s Vrchličákem, ve kterém se střelecky trápili a jejich pokusy dlouho končily na famózním gólmanovi ZŠ Dr. Tyrše. Nakonec však svůj tlak přetavili ve vítězství 5:2. Po vítězství Březovky nad Vrchličákem 8:2 bylo jasné, že v úplně posledním souboji celého turnaje musíme Březovku porazit. Tento vzájemný duel byl vskutku důstojným vyvrcholením florbalových bojů, jednalo se o nejhezčí zápas, kterému nechybělo vůbec nic. Naši kluci v něm museli ukázat nejen svou technickou kvalitu, ale i tu psychickou, když museli otáčet nepříznivý vývoj zápasu. Za stavu 1:2 jim nepřálo navíc ani štěstí, když třikrát nastřelili brankovou konstrukci. Přesto svou herní převahu i díky dobře stanovené taktice zúročili a zápas otočili ve svůj prospěch v poměru 4:2. Tím si opět po roce zajistili postup do krajského finále!!!

Mladší žáci: Novák J., Tkáč – Novák M., Konáš, Novák M., Švarc, Kodera, Machač, Tomsa, Král

Starší žáci: Novák J., Hruška – Trčka, Dej, Trojan, Hudeček, Riedl, Pekař, Petr, Zavřel, Konáš