Projekt Merkur ve škole

Merkur u nás ve škole.

Na škole se nám objevila,v minulosti velmi oblíbená, stavebnice Merkur. Škola se zapojila do projektu testování zapojení této stavebnice do výuky. Ve vybraných třídách a kolektivech se žáci se stavebnicí seznamovali. Merkur se na druhém stupni zapojil do výuky fyziky (učivo odstředivá síla a páka) a pracovních činností (stroje). Na prvním stupni se žáci pomocí stavebnice seznámili s učivem o nakloněné rovině a to hned v celodenním projektovém vyučování.
Po ukončení práce se stavebnicí v hodinách, žáci a učitelé hodnotili tuto pomůcku. Bude vhodná do výuky? Dokáže nám zpestřit hodiny? Projekt bude pokračovat v únoru a to formou virtuální reality. Zapojené třídy budou testovat Merkur ve virtuálním prostředí.
Určitě Vám dáme zase vědět, jak nás to bavilo. Podívejte se do fotogalerie, jak jsme si s Merkurem hráli.

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.