Úspěšná vysoupení našich malých fotbalistů na McDonalds Cupu

Tradiční fotbalový turnaj pro žáky z 1. stupně ZŠ proběhl v uplynulých dnech v Markvarticích a naši kluci v něm dosáhli již tradičně výborných výsledků.

Kluci ze 4. -5. tříd museli absolvovat 28. 4. nejprve okrskové kolo, protože počet čtrnácti přihlášených škol nedovolil odehrát turnaj v jednom hracím dnu. V něm si Kamenická s přehledem pohlídala postup z 3. místa, když získala stejně bodů (18) jako ZŠ Dr. Tyrše a ZŠ Komenského za 6 vítězství a 1 prohru. Spolu s těmito školami prošla do okresního finále ještě ZŠ Máchova.

To důležité pak přišlo ve čtvrtek 5. 5., kdy bylo na programu okresní finále za účasti 8 nejlepších škol děčínského okresu. Kluci z Kamenické postupně zdolali 4:0 Edisonku Varnsdorf, 6:2 Máchovku, 3:0 E. Beneše Varnsdorf, 2:1 Chřibskou, 3:0 Komenčák a 4:1 Rumburk. V posledním zápasu proti ZŠ Dr. Tyrše nám stačilo uhrát i remízu, zápas jsme však zvládli vítězně stejně jako ty předchozí a po výhře 1:0 mohla vypuknout postupová radost. Kamenická tak nebude opět chybět na krajském finále, které se odehraje v Teplicích ve čtvrtek 12. 5.

Naši nejmenší fotbalisté z 2.- 3. tříd odehráli svůj turnaj v úterý 3. 5. za účasti deseti škol. Ty byly rozděleny do dvou skupin (Jih a Sever) a Kamenická skupinu „Jih“ vyhrála po vítězstvích 1:0 nad Ludvíkovicemi, 3:1 nad ZŠ Dr. Tyrše, 4:0 nad Malšovicemi a 2:1 s domácími Markvarticemi. V semifinále jsme přehráli ZŠ Edisonova Varnsdorf 3:0 a čekalo nás finále. V něm jsme soupeře z Rumburku fotbalově jasně přehráli, ale na góly prohráli 1:2, a tak po závěrečném hvizdu po tvářích některých kluků stékaly vedle kapek potu i slzy. Ale krásné druhé místo a stříbrné medaile musí těšit!

2. – 3. třída: Hrubeš, Mareš, Vavřík, Svoboda, Janovský, Pospíšil, Baláž, Šturm, Bartl

4. – 5. třída: Turek, Hejda, Rejthar, Kolářský, Zavřel, Havlík, Fišer, Polák, Semirád