Naši sportovci byli ve škole i v den ředitelského volna

Florbalový Děčín a vybíjená, to byly akce, které proběhly v pondělí 22. a v úterý 23. 5.

Již tradiční florbalový Open Air turnaj se koná na hokejbalovém hřišti u zimního stadionu. V pondělí nás na něm reprezentovali naši páťáci, kteří získali v konkurenci osmi škol pěkné třetí místo.

Sestava: Nehasil – Polák, Brotánek, Fišer, Volf, Semirád, Šulc, Švarc

V den ředitelského volna se turnaje zúčastnili naši žáci a žákyně z 2. stupně. Jako jediná škola jsme do turnaje přihlásili 2 družstva v kategorii chlapců a svůj turnaj odehrály také naše dívky. Tentokrát se díky horšímu počasí nehrálo venku, ale přímo na zimním stadionu. Tým kluků označený jako „Blue“ došel po čtyřech výhrách ve skupině a jasné výhře v semifinále v konkurenci 10 týmů až do finále, kde podlehl Máchovce. Tu ve skupině kluci porazili, ovšem finále zvládla lépe Máchovka. Druhý tým „White“ jen těsně nepostoupil do semifinále, když ve skupině 3x smolně prohrál o jedinou branku. Pak se kluci zvedli a porazili již jistého semifinalistu z Verneřic a o umístění i Vojanovku. Naše děvčata srdnatě bojovala, ovšem při omluvě některých předpokládaných opor na výhru nedosáhla.

Blue: Burger – Trčka, Machač, Novák M., Petr, Molčan, Zavřel

White: Novák J., - Hudeček, Pekař, Švarc, Tomsa, Polák, Švorc, Rejthar, Král

Dívky: Tkáčová, Kopecká, Spišáková, Laskošová, Chlumská, Hudečková, Tran, Pavlišová

V den volna odehráli svůj turnaj ve vybíjené také kluci ze 4. a 5. tříd, ten se konal na ZŠ Dr. Tyrše. V konkurenci 10 škol si kluci nevedli špatně, ale medaile jim jen těsně unikly, když skončili čtvrtí.

Sestava: Vavřík, Svoboda, Strnad, Semirád, Šulc, Švarc, Brotánek, Fišer, Volf, Nehasil F., Nehasil D., Slejška

Všem žákům, žákyním a učitelům, kteří reprezentovali školu v době ředitelského volna, patří velké poděkování.