Husarský kousek našich starších žáků!!! Tři okresní tituly a postupy na kraj v jednom týdnu

V týdnu, který byl doslova natřískaný sportovními soutěžemi, vybojovali žáci z 8.-9. tříd vítězství v minifotbalu, florbalu a basketu a pojedou reprezentovat okres Děčín na krajská finále.

Týden 2.- 6. května byl doslova sportovním maratonem, když kromě tří zmíněných soutěží starších žáků odehráli svá okresní finále (také s velkým úspěchem – solo článek) i žáci z 1. stupně, kteří bojovali v tradičním McDonald’s Cupu.

Vše začalo v pondělí minifotbalem pro 8. -9. třídy, který se odehrál na umělce FK Junior Děčín. Hrálo se na šířku fotbalového hřiště za účasti 7 škol. Kamenická zdolala ve skupině ZŠ Na Stráni 3:0 a Varnsdorf 4:0 a remizovala s Máchovkou 1:1. V semifinále kluci porazili 3:1 Želenice a ve finále si zopakovali souboj se ZŠ Na Stráni, které oproti utkání ve skupině ještě jednu branku přidali a po vítězství 4:0 oslavili okresní vítězství a postup na kraj. Hrát se bude již ve středu 11. 5. v Jirkově.

Sportovní trojboj pokračoval pro starší žáky ve středu 4. 5., kdy v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše proběhlo okresní finále ve florbalu. Do něj si museli kluci zajistit postup nejprve z okrskového kola (29. 4.), neboť florbal je již tradičně sportem s největší účastí škol (celkem 14 škol z celého okresu). V okrskovém kole kluci zdolali Máchovku 2:1, Březovku 2:0 a Komenčák 6:1 a spolu se ZŠ Dr. Tyrše tak postoupili do okresního finále. V něm porazili nejprve ZŠ U Nemocnice Rumburk 3:0, poté Gymnázium Rumburk 8:1 a v boji o vítězství ZŠ Dr. Tyrše 3:0. Ve čtvrtek 19. 5. si tak zahrají v Teplicích na krajském finále.

Vítězný sportovní hattrick pak kluci z 8. -9. tříd zkompletovali v pátek 6. 5., když zvítězili v okresním finále v basketbalu. Z turnaje se na poslední chvíli odhlásily dvě školy, a tak klukům za účasti tří škol stačila dvě vítězství. Nejprve zdolali ZŠ Bynov 32:0 a v boji o vítězství a postup ZŠ Komenského 24:16. Třetí krajské finále si zahrají ve středu 25. 5. v Ústí.

Fotbal: Čebiš, Svoboda, Krtil, Aubusta, Mataj, Voříšek, Pekař, Riedl, Šafařík, Derenin

Florbal: Váca M., Váca Z., Trčka, Pšenička, Dej, Krtil, Derenin, Svoboda, Šafařík, Voříšek, Bečka

Basket: Bečka, Dvořák, Strnad, Derenin, Svoboda, Šafařík, Krtil, Váca Z.