EXPEDICE SVOR 2013

SLEDUJTE DEN PO DNI PUTOVÁNÍ NAŠÍ EXPEDICE.

PŘEDPOKLÁDANÝ PŘÍJEZD 30.09.  - KOLEM 11.30

AKTUALIZOVÁNO: 30.9.    9.30

23.9.

Začátek

Cesta krátká, příjezd za deště, krátké uvítání a ubytování. Menší v bungalovech, větší v chatkách. Zatím jsme toho moc neviděli, protože byla brzy tma, ale zítra si vše prohlédneme a napíšeme víc. Musíme rychle spát, ráno nás čeká škola.

školní redakce

24.9.

Ráno jsme konečně viděli, kde jsme. Areál leží přímo pod horou Klíč, na kterou by byl výhled mnohem hezčí, kdyby bylo lepší počasí.Také tu je bazén, několik hřišť, minigolf, trampolíny a spousta čerstvého vzduchu, kvůli kterému tu jsme. Ale také budeme zachraňovat vesmírného Mazla, což je naše odpolední hra. Večer seznamovací diskotéka a možná prodloužená večerka....

Školní redakce 7.A

25.9.

Včerejší diskotéka byla super! Kromě tancování v sále plném barevných světel jsme i hráli hry a soutěžili, dokonce jsme šli spát později. Ale to ráno bylo těžké!

A to jsme si museli pospíšit, protože jedeme vlakem do Nového Boru na exkurzi do sklárny. Další zprávy po návratu.

školní redakce

26.9.

Exkurze ve sklárně, kam jsme jeli včera ze Svoru vlakem, stála opravdu za to. Prohlédli jsme si, jak se vyrábí sklo a někteří z nás si vyzkoušeli sklo vyfoukat.

Odpolední program byl také zajímavý a my Vám z něj místo popisu posíláme fotky, které najdete pod článkem.

Školní redakce 8.A

27.9.

Už vstávání do nového dne nebylo příliš vydařené.Od rána se všude plazí hustá šedá mlha a neustále prší.Jelikož jsme my,8.B,byli nejspíše nejhodnější,zamířili jsme místo výuky s panem učitelem Andrlíkem do nedalekého lesa poznávat krásy přírody a odlévat stopy lesních zvířat.Z důvodu velké průtrže mračen nebylo možné v odborném výzkumu pokračovat.Proto naše dobrodružná cesta brzy skončila v učebně.Odpolední program s vychovateli byl také improvizovaný.Po večeři Vesmírné bingo a trocha diskotrsání.

Roháčková,Tůmová,Špaček-školní redakce

28.9.

V brzkých ranních hodinách jsme museli vytáhnout studené nosy zpod peřin a připravit se na náročnou cestu. I když cesta nebyla zrovna nejpříjemnější, přesto všichni dorazili v pořádku na Jedlovou horu a zpět. Na hoře jsme si udělali řízkovou přestávku a někteří se rozhlíželi do kraje z rozhledny. Večer ještě opékání buřtů a konečně do hajan.

Šidlofová , Plechatá  - školní redakce

29.9.

Poslední den jsme ze zbývajících sil zdolali horu Klíč.Největší uznání patří vedoucí 8.A Janče, která došla nahoru s podvrtnutým kotníkem.Odpoledne jsme hráli poslední etapu etapové hry. Všichni jsme se těšili ne večer, nejen ne diskotéku, ale hlavně na vyhlášení výsledků etapové hry.Tady jsou:

1.místo  9.B

2.místo  7.B

3.místo  9.A

Ráno už jen sbalíme a jedeme domů.

školní redakce 9.A