DEN ZEMĚ PODRUHÉ

Den Země- exkurze Elektrárna Ledvice

Dne 16.4 se sedmé třídy uvolnily z vyučování a jak už je zvykem, vyrazily do Elektrárny v Ledvicích

Na poslední chvíli si poslední děti stouply ke své třídě a mohlo se vyrazit. Ve vlaku to byla dlouhá chvíle. ,,Konečně elektrárna“, vypustilo pár dětí ze své umaštěné pusy od řízků a hrnuly se ven před tu obrovskou budovu, která se pyšnila svými vysokými komíny, které pomalu vypouštěly páru. Pár fotek a rychle se schovat z té zimy do infocentra. Nejdříve nás přivítal pan průvodce a poslal nás do menšího 3D kina. Kde se vůbec vzala energie? To jsme se dozvěděli v krátkém filmu o minulosti energie. Poté interaktivní prohlídka infocentra a s novými vědomostmi hurá domů.

Nějakým výrazům neporozuměli ani naši kluci, i tak se nám exkurze líbila. Ale spíše bychom ji doporučili starším žákům.

Jaborová - školní žákovská redakce