Druhé místo starších dívek ve florbalu

Děvčata z 9. a 8. tříd se zúčastnila okresního finále ve florbalu a vybojovala stříbrný pohár a krásné 2. místo.

Ve středu 11. května se stala tělocvična ZŠ Dr. M. Tyrše florbalovou arénou, která se otřásala v základech za bujarého pobízení místního žactva při vypjatých zápasech, kdy holky téměř vypustily duši. V základní části jsme si vylosovaly ZŠ z Varnsdorfu a Gymnázium Rumburk. Rumburk přijel se sestavou, v níž dominovala hráčka, která působí v českolipském florbalovém týmu starších žáků, jež letos bojovali na finálovém turnaji Mistrovství ČR.

Varnsdorf hráčky z Kamenické převálcovaly 4:1, ale Rumburk nás porazil 5:2. Čtvrtfinále i semifinálový zápas svou temperamentní hrou Kamenická vybojovala (1:0 proti Markvarticím, 4:2 se ZŠ Tyrše). Ve finále nás čekal již vyzkoušený soupeř, Rumburk. Finálovou prohru holky z Kamenické nemohly zvrátit a z okresu si letos přivezly stříbrné místo.

Sestava: Machačová, Markalousová, Mužíková, Šponarová, Viková, Vavříková, Tkáčová, Ihnátová M.