Skvělé zlato a smolný bronz ve fotbalovém McDonalds Cupu

V uplynulých dnech proběhla okrsková a okresní kola fotbalového turnaje pro první stupeň ZŠ, tradičního McDonald’s Cupu, opět za výrazných úspěchů naší školy.

Na řadu přišla nejprve okrsková kola, která naši kluci ovládli rozdílem třídy a postoupili tak do okresního finále shodně z 1. místa. Mladší kluci (1. – 4. třída, ročníky 2008 a mladší) zaznamenali 5 výher a jednu plichtu při skóre 20:0! Jejich starší spolužáci ze 4. – 5. tříd pak ovládli všech 7 zápasů se skóre 32:0!

Ve čtvrtek 3. 5. pak do boje o postup do krajského finále jako první vstoupili mladší kluci. Ti po dominantních výkonech zcela zničili konkurenci a po sedmi výhrách se skóre 26:1 obhájili okresní titul a postoupili do krajského finále, které proběhne 17. 5. v Souši u Mostu.

O den později chtěli postup a obhajobu loňského titulu vybojovat také starší kluci… Svými výkony byli na turnaji nejlepší, ovšem hromada neproměněných šancí v zápasech se Šluknovem, Bynovem a Velkým Šenovem stála naše barvy postup do kraje. Kluci měli sice jasně nejlepší skóre (14:1), ale zisk 14 bodů stačil „pouze“ na bronzové medaile.

Kamenická je tak jedinou školou děčínského okresu, která získala medaile v obou kategoriích!!! Gratulace…

Mladší kluci: Trčka – Trojan, Pekař, Černý, Svoboda J., Hudeček, Knespl, Riedl, Hruška, Molčan, Novák, Tkáč

Starší kluci: Štěpánek – Voříšek, Mataj, Derenin, Lauko, Šafařík, Svoboda Š., Aubusta, Pšenička, Holeček