Oba chlapecké týmy zlaté v atletickém Poháru rozhlasu

Další velký sportovní úspěch naší školy přineslo pondělí 14. 5., kdy proběhlo ve Varnsdorfu okresní kolo v tradiční atletické soutěži družstev, Poháru rozhlasu, za účasti devíti škol.

Jak mladší, tak starší žáci totiž ovládli své kategorie a postoupili do krajského finále, které proběhne v úterý 22. 5. v Ústí nad Labem. Z výkonů jednotlivců je potřeba vyzdvihnout naše výškaře, Mentlík vyhrál mezi mladšími (139cm) a Trčka fantastickým výkonem 173cm mezi staršími žáky. Ve sprintu byli ve svých kategoriích druzí Dufek a Pšenička, třetí skončili Horn a Trčka. Druhý skončil ve vrhu 4kg koulí Švarc (11,60m), ve skoku dalekém obsadil stejné místo Mentlík (428cm). Třetí pak skončili v běhu na dlouhou trať Nevečeřal (1000m – 3:26min) a Pšenička (1500m – 5:15min). Starší žáci ve složení Martin, Závěrka, Pšenička a Trčka pak ovládli závod štafet na 4x60m, když se jako jediní dostali pod 30 sekund (29,3sec). K tomu přidali pěkné výkony i ostatní kluci v obou kategoriích a v součtu bodů nenašli přemožitele. Z děvčat se na stupně vítězů prosadily pouze mladší žákyně Pekárková (druhá v běhu na 60m) a starší žákyně Janů (třetí ve skoku dalekém – 435cm).

Mladší žáci: Dufek, Mentlík, Horn, Nevečeřal, Krásl, Hřebík, Vondráček L., Kokoška, Závěrka

Starší žáci: Trčka, Pšenička, Švarc, Závěrka, Holeček, Valeška, Martin, Prajs