Nejmenší florbalisté okresními šampiony

Okresní kolo Čeps Cupu, florbalového turnaje pro žáky 1. stupně ZŠ, se uskutečnilo v pátek 9. 11. ve sportovní hale ve Varnsdorfu.

Děčín totiž stále nemá halu odpovídajících rozměrů. Turnaje se zúčastnilo 7 škol, hrálo se na dvou hřištích systémem 3 hráči v poli + brankář, čas 2 x 8 minut hrubého. Kamenická byla ve čtyřčlenné skupině A, ze které vítěz postupoval rovnou do finále, druhý ze skupiny měl sehrát semifinále proti vítězi tříčlenné skupiny B. Hned v prvním zápasu se kluci museli vydat ze sil, když porazili 6:3 Verneřice. Druhý zápas zvládla Kamenická bez inkasované branky při výhře 6:0 nad Jiříkovem. Poslední zápas skupiny A obstaralo děčínské derby proti klukům z florbalových tříd ZŠ Dr. Tyrše, který naši kluci zvládli lépe a vyhráli 6:4. To znamenalo přímý postup do finále, ve kterém nás čekal Rumburk, který porazil v semifinále 11:4 druhého postupujícího z naší skupiny - Verneřice. I přes opětovně narůstající horečku našeho klíčového hráče, Ondry Trčky, jsme pěkný finálový zápas vyhráli 5:4 a mohli tak slavit okresní triumf a postup do krajského kola. Gratulace!!!

Sestava: Burger, Koloc – Trčka, Trojan, Hudeček, Svoboda, Pekař, Dej, Knespl, Zavřel, Petr, Riedl, Novák, Hruška