PŘIJELI K NÁM HOSTÉ ZE ZDRAVÉ PĚTKY

Zdravá Pětka je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. K nám přijela na konci září.

Kolik máme jíst denně masa, zeleniny nebo bílkovin? Tak to všechno se 7. ročník dozvěděl v pátek 20. záři 2013 při projektu Zdravá pětka. Aby to pro žáky nebylo nudné, rozdělili  jsme se do skupin, které sbíraly body za správné odpovědi. Dozvěděli jsme se více o potravinové pyramidě, sestrojili jsme si talíř, na kterém jsme viděli, co a kolikrát denně máme jíst. A nakonec si z každé skupiny jeden zástupce vylosoval recept, který následně skupina připravila a nakonec i snědla. Připravili jsme například  mojito  nebo chlebíčky. Zdravá svačinka nám moc chutnala. Bylo to velice zajímavé. Dozvěděli jsme se, jaké jídla nám škodí, a jaká jsou pro nás naopak zdravá. A jsme rádi, že jsme se mohli projektu Zdravá pětka zúčastnit.

Petrboková, Koblížková - ŠR