Zlato, stříbro a bronz z Florbalového Děčína

V uplynulém týdnu proběhl na děčínském zimním stadionu 1. ročník soutěže Florbalový Děčín pro základní školy.

Na zimním stadionu byl položen speciální florbalový povrch a od soboty 4. 5. na něm probíhaly každý den florbalové akce. Mezi nimi také 3 turnaje pro základní školy – utkali se chlapci a dívky ze 2. stupně ZŠ a prvostupňoví žáci. Kamenická v nich zkompletovala sbírku všech tří medailových umístění. Naše chlapecké sestavy byly bohužel výrazně oslabeny z důvodu ředitelského volna, které bylo na ZŠ Kamenická v pondělí a úterý. Přesto oba týmy podaly skvělé výkony…

V pondělí 6. 5. vše odstartovali starší kluci, kteří vyhráli bez problémů svou skupinu a zvládli také semifinále proti Rumburku. Ve finále pak narazili na favorizovaný Vrchličák a nutno dodat, že Kamenická byla herně lepším týmem. Bohužel jediná střela soupeře skončila v naší síti, zatímco naše velké šance zůstaly nevyužity nebo skončily na tyčkách výborného brankáře soupeře… Ve výrazně oslabené sestavě však skvělý výkon!!!

O den později vyběhlo na „zimák“ 5 statečných do pole v kategorii malých florbalistů z 1. stupně. Naši kluci turnaj odmakali a odměnou jim byla 4 vítězství ve skupině a postup do finále. V něm čekala favorizovaná Březovka, která nám chtěla oplatit porážku z okresního finále AŠSK. Naši kluci však odehráli skvělé finále a kapitán Ondra Trčka opět dovedl svůj oslabený tým k vítězství v konkurenci 10 týmů!!!

Ve čtvrtek pak hostil zimní stadion turnaj něžných pohlaví a naše děvčata do něj vstupovala v roli spolufavoritek. Ve skupině holky zdolaly Chřibskou a Březovku a remizovaly s Rumburkem. Díky horšímu skóre bohužel nepostoupily do finále a chuť si tak spravily v souboji o třetí místo s Markvarticemi (3:1).

Starší chlapci: Vítek – Horn, Trčka, Tůma, Lžíčař, Abtrachimov, Pšenička, Kukla, Navrkal

Mladší chlapci: Burger, Hruška – Trčka, Dej, Pekař, Hudeček, Riedl

Děvčata: Tichá – Zavadilová, Zelingrová, Kikalová, Faktorová, Sedláčková, Spurná, Černá, Machačová