Jeden svět dětem

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, jehož hlavním pořadatelem je Člověk v tísni, existuje již od roku 1999.

Posledních pár let patří mezi jeho pravidelné návštěvníky i žáci naší školy. V letošním roce navštívili šesťáci projekci, na níž zhlédli tři dokumenty věnované právě dětem. Šlo o krátké, dabované snímky, v nichž se seznámili se svými vrstevníky z celého světa a jejich každodenními problémy. Děti se tak mohly inspirovat nebo objevit nová témata a souvislosti. Po skončení projekce a besedě o filmech se děti přesunuly do spodního patra děčínské knihovny, kde pro ně byl připraven hudební workshop. Mohly si vyzkoušet hru na různé typy bicích nástrojů a učily se orientovat v jednoduchých notových záznamech.