Zlato a stříbro chlapců z okresního finále ve florbalu

Čtyři nejlepší školy v každé kategorii (mladší a starší žáci), které se kvalifikovaly z okrskových kol, si to rozdaly o medaile a postup do krajského finále v pátek 14. 12.

Místem konání byla tradičně tělocvična ZŠ Dr. Tyrše, naše škola v podobě Vladimíra Trčky celou soutěž pořádala. A právě zápasy obou pořádajících škol byly kořením celého okresního finále…

Naši starší chlapci vstupovali do celé soutěže (celkem 17 přihlášených škol) bez velkého tlaku na výsledek, ale postupem z okrskového kola chtěli zabojovat o medaile. Vstup do turnaje byl smolný, remíza 1:1 s Gymnáziem Varnsdorf byla po mnoha nevyužitých šancích ztrátou dvou bodů. Nejlepší výkon předvedli kluci v zápasu s favoritem starší kategorie, domácím Vrchličákem. V zápasu dvakrát vedli a i přes konečnou prohru 2:3 dostali velkou pochvalu. Do posledního utkání proti Gymnáziu Rumburk tak vstupovali s vědomím, že půjde o celkové skóre. Po výhře 6:3 měli o dva góly lepší skóre než Varnsdorf a obsadili tak skvělé druhé místo!!!

Mladší kluci chtěli navázat na čtvrteční výkony a postup ve futsalu. Do turnaje vstoupili drtivou výhrou nad Varnsdorfem v poměru 14:0! Druhý zápas proti domácímu Vrchličáku opět nabídl skvělou podívanou a pohledný florbal z obou stran. Naši kluci nakonec rozhodli zápas gólem v poslední minutě a připsali si důležitou výhru v poměru 3:2. V posledním zápasu si pak vychutnali postup do krajského finále výhrou 9:0 nad Rumburkem. Krajské finále odehrají naši mladší žáci už ve středu 19. 12., den po našich úspěšných žákyních.

ZŠ Kamenická tak v letošním roce z pěti pořádaných okresních finále ve florbalu ovládla rekordní 4 turnaje (žáci 1. stupeň, ml. a st. žákyně, ml. žáci)!!!!!

Sestava st. žáci: Vítek, Hammerle – Bejšovec, Tůma, Tichý, Navrkal, Karlos Tran, Žák, Lauko, Lžíčař

Sestava ml. žáci: Váca M., Váca Z. – Horn, Pšenička, Dufek, Krtil, Derenin, Zelingr, Abtrachimov, Kukla, Kokoška, Vorel, Svoboda