Starší žáci opět postoupili na MČR ve florbalu

Počtvrté v řadě zvládla parta našich florbalistů nástrahy nevyzpytatelné kvalifikace na MČR a popáté v řadě (jednou na prvním stupni ZŠ) postoupila na finálový turnaj šesti nejlepších škol celé republiky.

Kvalifikace skupiny A se jako každý rok zúčastnily vítězné školy z Ústeckého kraje (Kamenická), Karlovarského kraje (ZŠ Chodov) a Prahy (ZŠ Na Chodovci). Kvalifikace proběhla 23. 1. v hale pražských Bohemians, na Děkance. Zápasy se hrály 3 x 10 minut hrubého času a pouze vítěz mohl pomýšlet na finálový turnaj.

Hned první zápas proti ZŠ Na Chodovci byl podle očekávání soubojem o postup. Někteří naši kluci šli na hřiště s respektem, v sestavě pražské školy totiž nastoupil jediný hráč ročníku narození 2002 v české juniorské reprezentaci, Filip Forman. Kamenické skvěle vyšel vstup do zápasu a Trčka pěknou střelou z dálky otevřel účet zápasu. Pražský soupeř ovšem dvěma slepenými góly otočil skóre. Dalším důležitým momentem zápasu bylo vyloučení Formana za nesportovní chování na 5 minut + do konce. Děčín přesilovku dokázal využít a Pšenička srovnal. Do vedení poslal Kamenickou ve druhé třetině další povedenou střelou Trčka. Stejný hráč pak zvýšil na 4:2 z nájezdu, který byl nařízen po faulu na Tichého. Kluci si pak závěr zápasu pohlídali a připsali si důležité první vítězství.

Druhý zápas proti ZŠ Chodov byl vyrovnaný pouze v prvních pěti minutách, dokud měli západočeši sílu běhat s našimi kluky. Pak už Kamenická diktovala tempo hry a Pšenička hattrickem poslal naše barvy do vedení 3:0. Děčín postupně navyšoval skóre zápasu, opět i za pomoci využitých přesilových her (Kamenická nehrála v obou zápasech ani jednou v oslabení!!). Ty využili Pšenička a Nácar, za plného počtu hráčů na hřišti se pak trefili 2x Trčka, Bejšovec a Tichý. Skóre se tak zastavilo na konečných a postupových 9:0…

Od svého příchodu na druhý stupeň tak tato parta zvládla 4x v řadě vyhrát okrskové, okresní, krajské kolo a kvalifikaci na MČR, což je nepředstavitelný a nezopakovatelný úspěch. MČR ve florbalu se odehraje ve dnech 19. – 20. 3. v parádních pražských halách Jedenáctka a Jižní město, bydlet budeme v hotelu Chodov Praha.

Sestava: Hejna, Piálek – Trčka, Pšenička, Šedivý, Závěrka, Tichý, Bejšovec, Nácar, Pekař, Martin