Na úspěšná florbalová vystoupení našich děvčat a malých florbalistů navázali v okrskových kolech také naši druhostupňoví chlapci

Po třech okresních florbalových triumfech naší školy (mladší i starší žákyně, žáci 1. stupně) úspěšně vstoupili do okrskových kol také oba druhostupňové chlapecké týmy.

Na rozdíl od děvčat je v chlapeckých kategoriích mnohem větší konkurence (mladší žáci – 13 škol, starší žáci – 17 škol!!!), školy si tak účast v okresním finále musí nejprve vybojovat v okrskových kolech. ZŠ Kamenická (Vladimír Trčka) je hlavním pořadatelem celé soutěže, vzhledem k rozměrům naší tělocvičny se však okrsková kola konají ve spolupráci se ZŠ Dr. Tyrše a ZŠ Markvartice.

V pátek 23. 11. vstoupili do soutěže jako první mladší žáci. Okrskového kola „Jih“ se zúčastnilo 7 škol a pouze dvě nejúspěšnější se po turnaji mohly radovat z postupu do okresního finále. Kamenická ve skupině A převálcovala 9:0 Želenice, 5:1 Komenčák a 7:0 Březiny a postoupila do nadstavbové skupiny o 1. – 4. místo. V ní si nejprve poradila 5:0 s Březovkou a v závěrečném zápasu již jistých postupujících porazila také Vrchličák.

Týden po mladších žácích (30. 11.) si v konkurenci osmi škol zajistili postup také starší chlapci. Ti vyhráli také po třech vítězstvích skupinu A (3:0 Jílové, 3:1 Komenčák a 7:2 Vojanovka), ve skupině o 1. – 4. místo si pak postup zajistili po vítězství 1:0 nad Želenicemi. Jedinou prohru zaznamenali v posledním souboji proti Dr. Tyrše (oba týmy měly už před zápasem jistý postup).

Okresní finále odehrají oba týmy v pátek 14. 12. opět v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše.

Mladší žáci: Váca M., Váca Z., Horn, Pšenika, Dufek, Krtil, Zelingr, Derenin, Vorel, Kukla, Svoboda, Kokoška

Starší žáci: Vítek, Hammerle – Tichý, Bejšovec, Tůma, Navrkal, Lžíčař, Abtrachimov, Lauko, Krásl