Malí velcí kamarádi navštívili útulek

Období před Vánoci je pro každého obdobím dobrých skutků, a to zvlášť pro naši třídu 9. B.

Každý rok se zapojujeme do nejedné dobročinné akce a letos jsme měli náš program ohromně nabitý. Jednou z akcí byla naše tradiční návštěva děčínského útulku. Během celého prosince jsme nosili do školy všechny možné pochoutky, hračky a vůbec všechno, co by útulku mohlo pomoci. Stejně na tom byli i prvňáčci, kteří se k nám tento rok přidali v rámci našeho projektu „Malý velký kamarád“. Jeden z posledních dnů ve škole před Vánoci jsme si zpříjemnili a ráno jsme se od školy společně s našimi prcky vydali za zvířátky. Cesta byla fajn. Všichni jsme si popovídali o Vánocích a samozřejmě i o tom, co si letos pod stromeček přejeme. Cesta nám utekla raz dva a rázem jsme stáli před bránou, kde nás už vítali tři roztomilí pejsci. Celí natěšení jsme vešli na dvorek útulku a na lavičku před domem jsme položili naši nadílku pro pejsky a kočičky. Hned potom nás uvítal milý pán se svou čivavou, kterou měl pěkně vycvičenou. Poslechli jsme si nějaké to povídání o historii a fungování útulku, dozvěděli jsme se aktuální počet zvířat v útulku a ostatní zajímavosti. Nejvíce jsme se ale těšili na to, až uvidíme všechny ty pejsky a kočičky naživo. Nejprve jsme šli ke kotcům, kde jsme mohli vidět všechny pejsky a slyšet jejich někdy i velice smutné příběhy. Poté jsme se šli dovnitř podívat na tři kočičky, přičemž jedna z nich byla v útulku teprve pár hodin, čerstvě přivezená a vystrašená. Na závěr programu přišla ta nejzábavnější část. Milá slečna nám ukázala všechny možné triky a cviky, které se svými třemi pejsky umí. Byla to zábava. Potom už jsme jen promrzlí vyrazili společně s prvňáky zpět ke škole. Den v útulku byl pro nás zábavný a stokrát lepší, než den strávený ve škole.
Valča Jaborová, 9.B