Malé projektové dny 2.část

Tentokrát se do malých projektových dnů zapojili žáci 2., 4. a 8. ročníků.

Druháčci poznávali pracovní nářadí jako třeba kladivo, hoblík nebo kleště. Pak určovali povolání, které jim pantomimicky předvedli osmáci. Zahráli si pexeso s obrázky nářadí, skládali puzzle s obrázky nářadí. Nakonec si vytvořili portfólio Čím chci být.

Žáci 4. tříd se rozdělili do skupin cca po 5. Každá skupina dostala velkou čtvrtku a menší lístečky. Ve skupinách si zvolili nějaké pracoviště (nemocnice, nádraží, škola …), napsali je na čtvrtku a doplňovali lístečky s povoláním, která se na daném pracovišti vykonávají. Na další lístečky pak žáci napsali, jaké mají pracovníci na sobě oblečení a jaké používají pomůcky nebo nástroje. Své
,,dílo" pak prezentovali před třídou. Také si vytvořili své porfólio.

Nejtěžší práci měli osmáci, kteří měli celý projektový den v anglickém jazyce. Začali na počítačích psaním životopisu, pak poslouchali části anglických písniček a do pracovního listu psali názvy povolání, které slyšeli v písničce. Anglické názvy povolání si ještě procvičili na pexesu.

Zápis online 2024

Odkaz na online zápis 2021