Holky umí pořádně zabrat

Dvě reportáže o tom, jak florbalistkám pomohly baskeťačky a baskeťačkám zase florbalistky a taky o tom, že když je dobrá parta, tak jde všechno.

3. místo na krajském finále ve florbalu děvčat
Očima Verči Vičíkové z 9.B
Co si budeme... naše škola je již delší dobu sportovně hodně vysoko. Letošní školní rok tomu není jinak, jelikož starší děvčata vybojovala v okresním kole ve florbalu zlato, díky kterému se dostala na krajské finále.
Do prvního zápasu krajského finále v Teplicích jsme nastupovaly slehkými obavami, které po první výhře nad Louny (Sedláčková 2:0) odpadly, poté jsme porazily Duchcov (Zelingrová, Zavadilová 3:1). Dva s přehledem vyhrané zápasy nad skvělými týmy vystřídala prohra o jeden gól s Kadaní (Zavadilová 1:2), ale i tak nás vysoký počet gólů v naší tabulce dostal na první příčku a postoupily jsme do semifinále. Čekal nás zápas se čtyřmi top týmy. V šatně i na tribunách se řešila taktika. Proběhlo také pár veselých chvil a vtipných okamžiků, což pozvedlo našeho týmového ducha.S opravdu silnou sestavou Roudnice jsme bohužel prohrály 3:0. Boj o první či druhé místo, a možný postup do kvalifikací, nám tedy těsně utekl. Následoval poslední zápas s Kadaní, do kterého jsme ihned po předchozí prohře musely zmobilizovat všechny síly.Napínavé utkání, při kterém podržela tým i gólmanka, skončil v základní hrací době remízou 0:0. Kdo pojede domůs medailí a kdo ne, musely rozhodnout nájezdy. První nájezd jela Lucka Zavadilová, která branku neminula, stejně jako následně soupeřka. Nezklamala ani Míša Sedláčková, ale dívka z Kadaně také proměnila. Poslední nájezd s jistotou vstřelila do branky Míša Zelingerová a soupeřka branku minula, tudíž bereme třetí místo.
Nezapíšeme
se tedy do historie za loňský úspěch chlapců, ale i tak si myslím, že jako tým o jedné florbalistce (Lucka Zavadilová), hokejistce (Míša Zelingerová), hobby florbalistce (Míša Sedláčková) a partě holek, které viděly florbal prvněkrát v životě, jsme dosáhly velkého úspěchu.

2. místo v okresním finále v basketbalu dívek

O tuto reportáž se zasloužily Miriam Štumpfová a Nicol Pekárková z 8.B

Dne 14.2 2019 se žákyně ZŠ Kamenické zúčastnily okresního finále v basketbalu.

Zápasy se hrály 2x7 minut. První utkání hrála ZŠ Kamenická s týmem ZŠ Dr. M. Tyrše, který naše děvčata porazila 17:12. Další vítězný zápas dívky sehrály s Gymnáziem Děčín, 20:18. Ke konci turnaje narazily dívky na obávaný tým ze ZŠ Komenského, se kterým po těžkém boji bohužel prohrály 24:36. Celkově si dívky ze ZŠ Kamenické vybojovaly krásné 2.místo.

Jako střelkyně se prosadily: K. Hodboďová 30 b, L. Spurná 25 b, S. Černá 6 b.

Sestava: K. Hodboďová, L. Spurná, S. Černá, D. Gajdová, A. Babičková, M. Zelingerová, M. Sedláčková, K. Vodrážková, V. Vičíková, L. Zavadilová, V. Toušková.