Florbalisté z 1. stupně jsou nejlepší v okresu

Ve čtvrtek 14. 3. ovládli naši kluci z 1. stupně okresní finále ve florbalu a zajistili si postup do krajského finále!!!

Turnaj proběhl v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše, hlavním pořadatelem však byla naše škola v osobě Vladimíra Trčky. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 škol, které byly rozděleny do tří skupin, z nichž ty vítězné postoupily do bojů o 1. – 3. místo a postup do krajského finále.

Kamenická si ve skupině nejprve poradila se ZŠ Vojanova v poměru 4:2, poté deklasovala Markvartice 9:0. Pokud ovšem kluci chtěli pomýšlet na postup, museli výrazně přidat především na důrazu a pohybu na hřišti. První zápas ve skupině o 1. – 3. místo obstaral náš souboj proti hokejistům ze ZŠ Březová, kteří se na turnaji prezentovali výbornými výkony. Jednalo se o nejhezčí zápas celého turnaje, obě školy podaly parádní bojovný výkon. Hokejisté z Březovky v utkání 3x vedli, ale ani to jim nestačilo. Kamenická otočila zápas na vítězných 4:3 s vydatným přispěním kapitána Ondřeje Trčky. Po zápasu se naši kluci radovali jak hokejisté v Naganu, ale jeden souboj je ještě čekal… Březovka poté porazila domácí Vrchličák v poměru 7:4 a bylo jasné, že nám v posledním zápasu proti žákům florbalových tříd ZŠ Dr. Tyrše stačí i remíza. Naši kluci ovšem podali opět výborný výkon a nedopustili žádné drama. Domácí Vrchličák zdolali jasně v poměru 5:1 a zajistili si postup do krajského finále, které se uskuteční v úterý 26. 3. v Ústí.

Sestava: Burger, Hruška – Trčka, Trojan, Dej, Pekař, Svoboda, Hudeček, Petr, Zavřel, Riedl, Molčan