Banal Fatal

Banal fatal, toto jméno nese organizace pro podporu lidí s omezením pohybu. I do naší školy zavítali lidé, kteří tuto organizaci podporují a působí v ní.

15. ledna měly 6. třídy besedu na téma poranění míchy. I já se besedy zúčastnila. Beseda se odehrávala v tělocvičně. Podle mě byl hlavní účel odradit mladé lidi, aby nedělali zbrklé činy, kvůli kterým můžou třeba zůstat na vozíčku. Na besedě mě asi nejvíce zaujmula videa, kde se lidé nějak zranili a byla vidět lidská hloupost. Byla tam však i videa sportů, konkrétně snowbordingu a jízda na longboardu. Já sama jezdím na skateboardu a musím říct, že pěkně bolí spadnou na beton a vyrazit si dech, ale v životě bych si nemyslela, že bych si mohla poranit míchu, a proto mě beseda přesvědčila, abych na sebe byla více opatrná. Doufám, že si to, co já, uvědomí více lidí a bude mnohem méně lidí s tělesným postižením.

Charlotte Čajkovská, školní žákovská redakce